Хотілося колись потрапити за куліси культурних проєктів або хоч одним оком глянути, як вони створюються? Запрошуємо тебе на першу презентацію книги «Свіжим оком: Тарас Шевченко для сучасного читача»!
Автор книги, Володимир Діброва, вирішив подивитися на талант Шевченка під іншим кутом і переосмислити його роль і значення для української культури у формі есеїв, щоб досліджувати його творчість було зовсім не нудно. Але як вдалося створити цілий проєкт-книгу? За цим стоїть натхненна команда, яка любить свою справу:
📖 Володимир Діброва розповість про ідею написання й свої письменницькі будні;
📖 Марія Кінович поділиться деталями як створювалася обкладинка та ілюстрації;
📖 Микола Ковальчук та Дарія Мацола привідкриють завісу до світу естетики, дизайну, технології шрифтів та типографії;
📖Ірина Білоцерковська, засновниця і директорка видавництва «Білка», розкаже, чи готові сучасні українські читачі досліджувати Шевченка по-новому.
Модеруватиме захід Марія Шувалова, літературознавиця та стипендіатка програми академічних обмінів ім. Фулбрайта.
Вмикайся до нас 6 вересня о 18:00 на нашій сторінці у Facebook, Facebook-сторіці видавництва «Білка» або на YouTube-каналі. Під час прямого ефіру ми розіграємо один примірник, тому приєднуйся, щоб отримати ще одну класну книжку до своєї колекції!
Дізнайся більше про учасників та учасниць події:
Володимир Діброва — письменник, перекладач, літературознавець, кандидат філологічних наук. Лауреат премії ім. М. Лукаша (1991) за переклад роману С. Беккета «Уот» та премії Української служби Бі-Бі-Сі (2007) за роман «Андріївський узвіз». Переклав на українську твори Г. Д. Торо, С. Беккета, Е. Йонеско та «Бойню номер п'ять» К. Воннеґута (у співавторстві з Лідією Дібровою). Зараз живе у США та викладає в Гарвардському університеті.
Дарія Мацола — графічна дизайнерка, верстальниця, реалізувала низку книжкових проєктів, вивчала візуальний сторітелінг, полюбляє малювання і скетчинг. Серед спільно реалізованих проєктів — дизайн та верстка книг: Ганна Улюра «Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві», Ганс Блумквіст «Натхнення кольором», Алексіс Л. Бойлен «Візуальна культура», Росс Кінг «Леонардо і Тайна вечеря» та інші.
Микола Ковальчук — дизайнер книжок, дослідник естетики, семіотики і технології шрифтів та типографії, викладач в Києво-Могилянській школі журналістики, School of Visual Communications, Projector Design School. У видавничій сфері працює понад дванадцять років, за цей час підготував кілька сотень видань для кількох десятків видавництв і незалежних проєктів.
Марія Кінович — ілюстраторка. Марія потрапила до короткого списку престижної премії для ілюстраторів World Illustration Awards 2020. ЇЇ плакат Grow Your Own Beauty, натхненний течією бодіпозитиву, потрапив у шорт-лист виставки Graphic Matters (Нідерланди). Зараз вважає своєю спеціалізацією літери. Вже кілька років вивчає каліграфію та часто використовує леттеринг в ілюстрації.
Ірина Білоцерковська — засновниця і директорка видавництва «Білка», що спеціалізується на видавництві військової літератури, мемуарів, пригодницької літератури та сучасної української прози.