Сучасна культура пронизана ідеями взаємозв'язку мистецтва та суспільно-політичних явищ, а висвітлення війни суспільство зазвичай спростерігає “чоловічими очима”: через погляд військовополонених, військових, журналістів, політиків. Запрошуємо вас відкрити для себе альтернативний “жіночий погляд”, який пропонує більш складну оптику та включає критику насилля та тиранії.
У дискусії з фотографкою Альоною Гром та художницею Алевтиною Кахідзе дослідниця Катерина Яковленко порушить теми насилля та тиранії у сучасному мистецтві, фотографії та медіа, а також який візуальний образ війни на Донбасі було створено за ці роки.
Інформація про спікерок:
Alena Grom — фотографка. Під час війни переїхала з Донецька у Бучу. За допомогою фотографії розкриває соціально-політичні, побутові та культурні теми, пов’язані з життям переселенців та мешканців прифронтових територій.
Alevtina Kakhidze — художниця. Протягом Майдану та війни створювала малюнки про життя своєї мами на окупованій території Донбасу.
Kateryna Iakovlenko — співробітниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, публіцистка, упорядниця книжок “Гендерні дослідження Донбаських студій” (2015) та “Чому в українському мистецтві є великі художниці” (2019).
Не забудьте паспорт або посвідчення водія.
Back to All Events